Mazury Tour 2013 - 1000 km drogami i duktami Warmii i Mazur
  Mazury Tour 2013 zakończyło się 2013-04-281020 km
SALOMONRegionalna Dyrekcja Lasów PaństwowychRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w OlsztynieRegionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w BiałymstokuLasy Państwowe
DOTFILMS.PLSALOMONSklep biegaczaGARMINCOMPRESSPORTGJG GroupVITARGOFORMEDPLUS
Strona główna Wieści z trasy Mazury Tour 2013 Trasa biegu Sylwetka biegnącego Galeria
Mazury Tour 2013

Asfaltowe ścigacze, czyli… PUMA FAAS 500 v 3

2014-03-22 / wyświetleń - 2070

No fakt, są naprawdę ładne i mogą się podobać. Nowoczesny, bezszwowy design, ciekawa kolorystyka. W dodatku są bardzo wygodne, co daje się odczuć natychmiast po ich założeniu.

Lekka i przewiewna siateczka z której jest wykonana cholewka nowych butów PUMY sprawia bardzo solidne wrażenie i nie przypomina dość ażurowej cholewki wcześniejszych „300-tek”. Komfort i bardzo dobre dopasowanie buta podnosi również Everfit, czyli specjalny system sznurowania. W rezultacie, cholewka nowych „Faas-ów - 500” jest bez wątpienia mocną stroną tych butów. A teraz czas na podeszwę… Ta została wykonana z lekkiej i sprężystej pianki Faas Foam +, dzięki czemu nowe „500-tki” ważą zaledwie 278 gramów, co zbliża je do kategorii butów startowych. Zastosowana w newralgicznych miejscach podeszwy bardzo twarda guma Evertrack zapobiega jej szybkiemu ścieraniu. Jak podaje producent, PUMA Faas 500 v 3 to but adresowany dla biegaczy ważących do 80 kilogramów o stopie neutralnej bądź supinującej. Tyle oficjalnego opisu, a jak nowe „500-tki” sprawują się w biegu ?

Otóż całkiem nieźle, co miałem okazję sprawdzić w czasie dłuższego wybiegania, choć od razu powiem, że nie wszystko mi się w nich podobało. No więc, najpierw o tym… Faas-y są naprawdę twarde i nie będą się z pewnością podobały biegaczom przyzwyczajonym do miękkości takich butów jak: ASICS Kayano, Nimbus, Nike Vomero, czy też Adidas Energy Boost. Amortyzacja w „500-tkach” jest na przyzwoitym poziomie, ale jak dla mnie stanowczo zbyt mała, a „czucie podłoża” zdecydowanie za duże. Po dziesięciu kilometrach biegu po warszawskim asfalcie, poczułem go, aż zanadto ! Ale to naprawdę jedyny minus jaki zauważyłem. Buty w czasie biegu były wciąż bardzo wygodne i stabilne, wiązanie trzymało jak należy, a pięta „nie wyskakiwała”. Poza tym, obniżony – do 4 mm – tzw. drop, czyli spadek pomiędzy piętą, a śródstopiem wręcz zapraszał do szybkiego biegania, co bardzo mi się podobało ! Po prostu, nowe  „Faas-y 500” same ciągną do przodu ! J

Podsumowując moje, testowe doznania mogę stwierdzić, że PUMA Faas 500 v 3 to niemal idealny but do ścigania się po twardej nawierzchni na dystansie do 10 kilometrów. Jeżeli dla kogoś zwykłe „startówki” są za twarde, a buty treningowe zbyt ciężkie, to PUMY Faas 500 v 3 będą znakomitym wyborem ! Dla długich, „asfaltowych”  wybiegań raczej bym ich nie polecał, choć dynamika tych, naprawdę lekkich butów budzi uznanie. Bez dwóch zdań, PUMA Faas 500 v 3 to jeden z najlepszych modeli butów biegowych tej firmy w ostatnim czasie.        

fot. naprawdę mogą się podobać... :)

PUMA Faas 500 v 3

Komentarz Komentarze   Dodaj komentarz Dodaj komentarz

stat4u Projekt i wykonanie - SiPRO